7. YAŞANABİLİR ŞEHİRLER SEMPOZYUMU

7. YAŞANABİLİR ŞEHİRLER SEMPOZYUMU

Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu 2019’un “Düşük Karbon Yetmez, Artık 0 Karbon Zamanı!” açılış oturumunun moderatörlüğünü WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Direktörü Dr. Güneş Cansız üstlenirken panelistler arasında AB Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Başkanı Angel Gutierrez Hidalgo de Quintana, Danimarka İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjøt, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Bart van Bolhuis ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir yer aldı.

Herkes için daha yaşanabilir şehirler yaratmak için çalışan WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler 7. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’nu düzenledi. İstanbul’daki sempozyum bu yıl ‘Düşük Karbon Yetmez, Artık Sıfır Karbon Zamanı!’ temasıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğe aralarında uluslararası kurum ve kuruluşlar, yerel yönetimler, akademi, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Prof. Dr. Levent Kurnaz, ‘Akıllının Yeni Adı: Sürdürülebilir’ başlığı altında düzenlenen oturumda iklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilirlik hakkında konuştu.

Yazar Hakkında /

info@brikasurdurulebilirlik.com

Sürdürülebilirlik yolculuğunuzda sizlere destek olmak için varız
X