Raporlama standartlarındaki yenilik ve güncellemeleri yakından takip ediyoruz! 

Raporlama standartlarındaki yenilik ve güncellemeleri yakından takip ediyoruz! 

Raporlama standartlarındaki yenilik ve güncellemeleri yakından takip ediyoruz!

Ekip üyemiz Özge TuğralıEarth Academy tarafından verilen “Advanced Course on CSRD – CSRD İleri Seviye Kursu”nu tamamladı.
CSRD temel başlık ve konularının yanı sıra “Çifte Önemlilik” nasıl uygulanır konusunda da ayrıntılı bir yol haritası sunan eğitim; CSRD (Corporate Social Responsibility and Disclosure) sadece bir raporlama standardı değil, aynı zamanda bir dönüşüm aracı olduğunu da vurguladı.

CSRD – Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporlama Direktifi Nedir?

CSRD, sürdürülebilirlik raporlamasında eksiklikleri kapatma amacıyla hareket eden ve kurumların topluma ve çevreye etkilerini daha ayrıntılı bir şekilde açıklamalarını zorunlu kılan bir Avrupa Birliği direktifidir.
Bu zorunluluk, kurumların şeffaflıklarını artırarak ve yeşil aklamanın (greenwashing) önüne geçerek, finansal piyasalarda güvenilirliği artırmayı amaçlar.

Brika Sürdürülebilirlik Olarak Bu Alanda Neler Yapıyoruz?

⚪ Sürdürülebilirlik Planlaması hizmetiyle kurumların sürdürülebilirlik dönüşümünde yol haritalarını oluşturmalarına yardımcı oluyoruz.
⚪ Kurumlara, hangi raporlama şeklini seçmeleri; mevcut eforlarını nasıl raporlamaları ve etkin raporlar yazmaları süreçlerinde destek veriyoruz.
⚪ Paydaş Analizi ve Çifte Önemlilik Analizi ile öncelikli paydaş ve stratejik konuların belirlenmesini sağlıyoruz.
⚪ Etki Ölçümü ile yapılan yatırım ve hayata geçirilen projelerin yarattığı etkiyi sayısallaştırarak ifade ediyor, gelecek yatırım ve projelere yol gösterici olmasını amaçlıyoruz.

Yazar Hakkında /

info@brikasurdurulebilirlik.com

Sürdürülebilirlik yolculuğunuzda sizlere destek olmak için varız
X