Yeniden Yeşerteceğiz

Yeniden Yeşerteceğiz

Ülkemizin güney ve güneybatı bölgelerini esir alan orman yangınlarının yaşanmasından derin üzüntü duyuyor; tüm canlı hayatını ve sosyal düzeni tehdit eden bu durumun bir an evvel kontrol altına alınmasını diliyoruz.

Hem Türkiye’deki (ve dünyadaki)  yangınlar hem de Temmuz başında Doğu Karadeniz’de yaşanan sel felaketleri bizlere iklim krizinin etkilerini ne derece kuvvetli ve buna karşın yaptıklarımızın ne kadar yetersiz olduğunu göstermektedir.

Brika Sürdürülebilirlik olarak iklim krizi ile mücadeleyi, çevrenin ve tüm canlıların korunmasını, adil ve eşit bir toplum düzeni yaratılmasını sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Yorulmadan, vazgeçmeden  çalışmaya ve etki yaratmaya devam edeceğiz.

Her bireyin katkısı önemli. İklim krizinin önüne geçmek; ormanı, suyu ve biyoçeşitliliği korumak için adım atmalı; sebeplerini anlayarak yaşam ve tüketim şekillerimizi gözden geçirmeliyiz.

#YenidenYeşerteceğiz

#YeniGerçeğimizSürdürülebilirlik

Yazar Hakkında /

gulin@brikasurdurulebilirlik.com

Gülin Yücel Amerikan Robert Lisesi’ni 1988’de, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü 1992 senesinde bitirdikten sonra, 1993-1994 İngiltere Londra’daki CASS, City Üniversitesi’nden M.B.A. derecesi almıştır. İş hayatına IBM şirketinde başlamış ve yaklaşık 20 sene çalışmıştır. Perakende, sigorta, üretim, otomotiv, enerji, bankacılık olmak üzere farklı sektörlerde uzmanlık geliştirmiş, iş danışmanlığı, e-iş, CRM, ERP ve diğer büyük ölçekli hizmet projesinde çalışmıştır. IBM Küresel Hizmetler Şirketi’nin yapılandırılmasında yönetici olarak rol almıştır. Son olarak da IBM’de, 3000’in üzerinde kurumsal müşteriye hizmet veren dijital satış kanalını yönetmiştir. Sonrasında Pronet Şirketi’nde Genel Müdür olarak geçiş yapmış; 1500 üzeri çalışanı ve 150,000 üzeri müşterisi ile elektronik güvenlik alanında hizmet veren kurumun uzun vadeye yayılan değişim planını da yönetmiştir. Çalışma hayatına parallel olarak sivil toplum gönüllüğü yapan Gülin Yücel, KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği) bünyesinde Özyeğin Üniversitesi ile yürütülen Goldman Sachs ‘10bin Kadın’ Projesi, IFC ile başlatılan ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ Projesi, ABD Dış İlişkiler Bakanlığı ile yapılan ‘Geleceğe Yatırım Yapın’ Projesi ve Dünya Bankası ile yapılan ‘Fırsat Eşitliği’ Projesi’ne katkı vermiştir. Ötesinde, 2015 senesinde Türkiye’de gerçekleşen C20 ve W20 toplantılarına katılmıştır. Gülin Yücel, International Society of Sustainability Professionals (ISSP) Organizasyonun çalışmalarını tamamlamıştır ve sürdürülebilirlik profesyoneli sertifikası sahibidir. 2014 senesinden bu yana sürdürülebilirlik danışmanlığı yapmakta; bu konunun gelişmesi için yazar, konuşmacı olarak farklı platformlarda destek vermektedir. Gülin Yücel, Sustineo Istanbul ve Sustineo SDG Platformlarını oluşturmanın yanı sıra, Brika Yapı A.Ş.’nin Ortağı; Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü yüksek lisans programlarında okutman ve Boğaziçi Üniversitesi’nde ziyaretçi okutman ; Keiretsu Forum’da melek yatırımcıdır.

Sürdürülebilirlik yolculuğunuzda sizlere destek olmak için varız
X