“III. Biyoteknoloji Vizyon Zirvesi” Düzenlendi

“III. Biyoteknoloji Vizyon Zirvesi” Düzenlendi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Biyoteknoloji Enstitüsü tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Biyoteknoloji Vizyon Zirvesi’nde “Sağlık, Gıda ve Tarım’da Biyo-Ekonomi ve Sürdürülebilirlik” konusu ele alındı. Çeşitli kurumlardaki seçkin bilim insanları, akademi ve endüstri temsilcileri Türkiye’de Sağlık, Gıda ve Tarım alanlarına odaklanıp sorunlar ve aksaklıkları masaya yatırarak, çözüm önerileri getirdi. Biyoteknoloji Enstitüsü, her sene düzenlediği ve artık gelenekselleşen Vizyon Zirvesiyle önemli bir organizasyona imza attı.

GTÜ Elektronik Mühendisliği Binası Amfi Salonu’nda düzenlenen etkinliğin açılış konuşması Rektör Prof. Dr. M. Hasan Aslan tarafından yapıldı. Konuşmasına ‘Barış Pınarı’ operasyonunda bulunan askerlerimiz için dua ederek başlayan Rektör Prof. Dr. Aslan, zirveye ev sahipliği yapan Biyoteknoloji Enstitüsü’nün, ülkemizin Biyoteknoloji Stratejisi ve Eylem Planı doğrultusunda Sağlık, Bitki, Endüstri ve Sentetik ve Sistem Biyoteknolojisi alanlarında eğitim ve araştırmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Brika Sürdürülebilirlik Yöneticisi Gülin Yücel “Sürdürülebilirlik Yolunda Biyoekonomi ve Döngüsel Ekonomi”, Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, “İklim Değişikliği ve Tarımda Sürdürülebilirlik” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. Dinleyiciler, sunumlarının ardından konuşmacılara merak ettikleri hususlarda soru sorma fırsatı elde etti.

Yazar Hakkında /

info@brikasurdurulebilirlik.com

Sürdürülebilirlik yolculuğunuzda sizlere destek olmak için varız
X